تحصیل در موسسه (شامل فیلم)

     

   موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی سالانه در سه گروه آموزشی مدیریت، حقوق و  اقتصاد و سیستم‌ها با گرایش‌های متنوع در دو سطح کارشناسی ارشد و دکتری از طریق کنکور سراسری به صورت محدود اقدام به جذب دانشجو می‌نماید.

با توجه به بهره‌مندی این موسسه از اعضای هیات علمی توانمند و اساتید مجرب، فرآیندهای آموزشی و پژوهشی به گونه ای طراحی شده است که ضمن داشتن مزیت‌های یک دانشگاه، دانشجویان و فارغ‌التحصیلان با امکان شرکت در دوره‌های آموزشی کوتاه‌مدت، فوق‌برنامه، دوره‌ها، همایش‌ها، نشست‌ها و سمینارها و همچنین همکاری در پروژه‌های ملی و طرح‌های مطالعاتی به مهارت‌های مکمل و موردنیاز بازار کار تجهیز شوند.

امکانات آموزشی رایگان، منابع الکترونیکی و کتابخانه مجهز، امکانات رفاهی، خوابگاهی، ورزشی، برنامه‌های فرهنگی، علمی، تفریحی و سایر خدمات دانشجویی از یک طرف و ارتباطات سازمانی موسسه و اساتید با دانشگاه‌ها و دستگاه‌های دولتی و امکانات پژوهشی برای به‌کارگیری دانشجویان جهت مشارکت در پروژه‌های ملی و طرح‌های مطالعاتی از طرف دیگر، جذابیت موسسه را برای دانشجویان به‌عنوان یک گزینه آموزشی و پژوهشی برای ادامه تحصیل دو چندان می‌کند.

افزایش امکان جذب فارغ التحصیلان موسسه در دستگاه‌ها، سازمان‌های دولتی، موسسات و شرکت‌های مطرح خصوصی کشور به عنوان کارشناسان و مدیرانی توانمند و همچنین جذب دانش‌آموختگان از سوی دانشگاه‌های مطرح خارج از کشور جهت ادامه تحصیل و به صورت بورسیه، از مزایای دیگر این موسسه می‌باشد.

معاونت آموزشی و دانشجویی موسسه با هدف جذب و پرورش دانشجویان مستعد و خلاق، به‌منظور ارتقاء کمی و کیفی سطح علمی همسو با اهداف و مأموریت‌های موسسه، اقدام به تخصیص شرایط و تسهیلات ویژه‌ای برای دانشجویان برتر آزمون سراسری که این موسسه را برای ادامه تحصیل انتخاب می‌نمایند، کرده است.

همکاران موسسه اعم از اعضای هیئت‌علمی و کارکنان تلاش خواهند نمود که در محیطی حرفه ای و در عین حال صمیمی، زمینه ارتقا دانش شما را فراهم آورند؛ امید است دوره‌ای از زندگی خود را که در این موسسه می‌گذرانید، به مقطعی به‌یادماندنی از عمرتان تبدیل شود؛ به‌گونه‌ای که موفقیت پایدار آینده شما را پایه‌گذاری کند.

 

 

امکانات آموزشی

   هم‌اکنون در موسسه، بیش از یکصد نفر دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد و بیش از سی نفر دانشجوی دکتری مشغول به تحصیل می‌باشند. همچنین نزدیک به سی نفر عضو هیئت‌علمی در گروه های مختلف آموزشی به‌صورت تمام‌وقت در این موسسه فعالیت دارند. از نظر فضای آموزشی نیز موسسه با در اختیار داشتن موقعیت جغرافیایی مناسب و امکانات آموزشی و پژوهشی پیشرفته و کارآمد، سعی در هرچه بهتر اجراشدن سیاست‌های آموزشی و پژوهشی متناسب با اهداف کلان خود دارد.

امکانات پژوهشی و تحقیقاتی

 

   در عرصه چاپ و انتشارات مؤسسه دارای دو عنوان نشریه است که دارای اعتبار علمی و پژوهشی هستند. همچنین در این مؤسسه تاکنون طرح‌های پژوهشی قابل‌توجهی با سازمان‌های دولتی و خصوصی اجرا شده است. در بخش همکاری در طرح‌های کلان ملی نیز تاکنون این مؤسسه در طرح‌های زیادی مشارکت داشته است.

   موسسه با هدف افزایش کمیت و کیفیت فعالیت‌های پژوهشی و نیز هدفمند نمودن تحقیقات علمی به جهت ایجاد بستر مناسب باری افزایش پویایی و نشاط در زمینه آموزش دانشجویان و همچنین مشارکت بیشتر در توسعه کشور، همکاری قابل‌توجهی با دانشگاه‌های معتبر داخلی، خارجی و همچنین سازمان‌ها، شرکت‌ها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی دارد.

کتابخانه

 

    کتابخانه مؤسسه، کتابخانه‌ای دانشگاهی- تخصصی است که به‌منظور تحقق اهداف آموزشی و پژوهشی مؤسسه در راستای خدمت‌رسانی و اشاعه دانش، هم‌زمان با تأسیس مؤسسه در سال 1368 ایجاد شده است. مجموعه منابع این کتابخانه در زمینه‌های موضوعی مدیریت، اقتصاد، حقوق، برنامه‌ریزی و توسعه، علوم اجتماعی در دو شکل چاپی و الکترونیکی فراهم شده است. مراجعین ضمن دسترسی به فهرست منابع از طریق سیستم آرشیو و اطلاع‌رسانی سیمرغ، امکان تورق کلیه کتاب‌ها و پایان‌نامه‌های دیجیتال را دارند. مجموعه این کتابخانه بیش از 80.000 عنوان کتاب، کتاب دیجیتال، پایان‌نامه، گزارش، روزنامه و طرح‌های پژوهشی را شامل می‌شود.

 

   هدف اصلی کتابخانه موسسه، کمک به ارتقا سطح کیفی آموزش و پژوهش در موسسه از طریق تأمین منابع اطلاعاتی چاپی و الکترونیکی لازم و نیز فراهم نمودن محیطی مناسب جهت استفاده از این منابع می‌باشد. در همین راستا، کتابخانه موسسه همواره منابع اطلاعاتی خود را همگام با پیشرفت علمی دنیا و نیز بر اساس نیازهای کاربران به‌روزرسانی می‌نماید.

سالن کنفرانس (تالار خواجه نصیرالدین طوسی)

 

 

   سالن کنفرانس خواجه‌نصیرالدین طوسی برای برگزاری محافل علمی، نشست‌های آموزشی و پژوهشی، سمینار و کارگاه‌های آموزشی و ... فراهم گردیده است. این سالن با ظرفیت 200 نفر دارای امکانات و تجهیزات صوتی و تصویری مناسبی می‌باشد. همچنین سالن دارای چیدمان کنفرانسی است و مجهز به دوربین تصویربرداری، ویدئو پروژکتور، پرده نمایش، اینترنت پرسرعت و همچنین نورپردازی حرفه‌ای می‌باشد.

خدمات فناوری و اطلاعات

 

   فناوری اطلاعات به‌عنوان بازوی محرک آموزش و پژوهش مؤسسه، به کاربران و پژوهشگران زیادی خدمات سرویس اینترنت ارائه می‌دهد. مرکز فناوری اطلاعات مؤسسه جهت افزایش سرعت و پایداری اینترنت، اقدام به استفاده از فیبر نوری جهت انتقال داده‌ها نموده است و با فراهم نمودن پهنای باند اختصاصی (بدون محدودیت) برای کاربران و به‌ویژه دانشجویان، موجب افزایش سرعت و پایداری دریافت اطلاعات و تسهیل امر پژوهش توسط پژوهشگران شده است.

مرکز جهت ایجاد بستر مناسب جهت افزایش دسترسی به اینترنت، اقدام به پوشش کامل اینترنت بی‌سیم خوابگاه‌ها و کل فضای مؤسسه با پهنای باند بالا نموده است. همچنین لازم به ذکر است که علاوه بر اینترنت بی‌سیم، مرکز کامپیوتر دانشجویی مؤسسه نیز با استقرار سیستم‌های کامپیوتری و نرم‌افزاری جهت ارائه بالاترین خدمات آموزشی و پژوهشی به کاربران و پژوهشگران، فعالیت می‌نماید.

فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی

 

   موسسه در راستای تقویت تعاملات بین دانشجویان و نیز دانشجویان و اساتید و نیز توسعه تعاملات حرفه ای و اجتماعی اقدام به برگزاری مناسبتها، برنامه ها و فعالیت هایی به شرح زیر خواهد نمود:

✅     حمایت از تشکل‌های دانشجویی؛

✅     برگزاری انواع مسابقات علمی و فرهنگی؛

✅     برگزاری نشست‌ها و دوره‌های مختلف تخصصی؛

✅     ساماندهی و برگزاری برنامه‌ها و مناسبت‌های ملی و مذهبی؛

 

✅     برگزاری اردوهای سیاحتی و زیارتی و علمی.

امکانات رفاهی- ورزشی

 

   آنچه در دنیای امروز برای اقشار مختلف جامعه به‌ویژه جوانان به‌صورت یک ضرورت به چشم می‌خورد، تلاش در راستای ارتقاء سلامت و کیفیت بهره‌وری از اوقات فراغت می‌باشد. مؤسسه نیز جهت تحقق این مهم، اقدام به گسترش کمیت و کیفیت اماکن رفاهی خود متناسب با رشد چشمگیر خود در سالیان گذشته نموده است.

برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های مختلف از قبیل فوتبال، فوتسال، والیبال، پینگ‌پنگ، شنا، شطرنج، دارت و ... نمونه‌ای از فعالیت‌های ورزشی مؤسسه می‌باشد.

فضاهای ورزشی مورداستفاده در مؤسسه:

✅     زمین چمن طبیعی؛

✅     سالن ورزشی (فوتسال - والیبال)؛

✅     سالن بدن‌سازی؛

✅     میز پینگ‌پنگ؛

 

✅     استخر.

حوزه مشاورین سلامت


   با عنایت به حضور دانشجویان و اعضای هیئت‌علمی و غیر هیئت‌علمی در مؤسسه و ضرورت ایجاد فضای امن و سالم جهت رشد و تعالی جامعه دانشگاهی، پزشک عمومی در ساعات اداری جهت پاسخگویی به مراجعین محترم برای درمان و مشاوره و ... فعالیت می‌نمایند.

حوزه تغذیه


   مؤسسه جهت پذیرایی از دانشجویان، اساتید و کارکنان، به‌صورت روزانه غذا طبخ می‌نماید. غذاهای طبخ شده با توجه به مواد اولیه تازه و همچنین از نظر کمیت و کیفیت در سطح بالایی سرو می‌شود.

سالن‌های غذاخوری موجود در موسسه:

✅    سالن غذاخوری دانشجویی برادران؛

✅    سالن غذاخوری دانشجویی خواهران؛

✅    سالن غذاخوری اساتید؛

✅    سالن غذاخوری کارکنان؛

✅     سالن غذاخوری مهمانان.

امکانات خوابگاهی موسسه

 

 

   موسسه جهت افزایش رفاه حال دانشجویان خود اقدام به اسکان آنان در مجموعه خوابگاهی خود به نام‌های خوابگاه ملک الشعراء (برادران) و خوابگاه مانی (خواهران) نموده است. این خوابگاه‌ها دارای مجموعه‌ای از امکانات از قبیل سالن مطالعه، کتابخانه، اینترنت پرسرعت بی‌سیم و شبکه، امکانات ورزشی و ... می‌باشد.