آمار و پایش اقتصادی


پیشینه و اهداف:

دفتر آمار و پایش اقتصادی، در راستای تحقق اهداف و ماموریت­های پژوهشی موسسه، در انتهای سال 1392 تشکیل شده است. تشکیلات این دفتر، متناسب با اهداف آن، شامل گروه آمارهای اقتصادی و گروه پایش اقتصادی است. وظایف اصلی تعریف شده برای این دفتر به شرح زیر است:

- گردآوری بانک اطلاعاتی بهنگام از متغیرهای اقتصادی با تواترهای مختلف در سطوح خرد، بخشی و کلان و تهيه شاخص‌هاي اقتصادي مورد نیاز، به منظور پاسخگویی به نیازهای مطالعاتی موسسه و سایر کاربران، با رعایت استانداردهای موجود.

- تهيه گزارش‌هاي تحلیلی منظم و مستمر در تواتر‌هاي ماهانه، فصلي و سالانه و ارائه پيش‌بيني‌ از متغيرهاي اصلي اقتصادي و توصيه‌هاي سياستي با استفاده از چارچوب برنامه‌ريزي مالي.

در راستای وظایف تعریف شده، این دفتر در نظر دارد ضمن پوشش خلاء­های آماری موجود در نظام آماری کشور، تحولات اقتصاد کلان  را به طور مستمر در یک چارچوب تحلیلی استاندارد مورد پایش قرار دهد. بدین منظور، تمرکز فعالیت­های این دفتر تا سال 1393 بر فراهم کردن زیرساخت­های لازم بوده است. از سال  1394، ضمن گسترش این زیر ساخت­ها، تمرکز فعالیت­ها بر ارائه گزارش­های تحلیلی و ادواری از تحولات و چشم انداز اقتصاد کلان کشور است.

 

گزارش­های تحلیلی:


-         گزارش­های اقتصاد کلان

-         گزارش­های صنایع بورسی

-         گزارش­های بازرگانی خارجی

-         گزارش­های مسکن و ساختمان

 

داده­ ها و آمارها:


-         آمارهای اقتصاد کلان

-         آمارهای صنایع بورسی

-         آمارهای بازرگانی  خارجی

-         آمارهای  مسکن و ساختمان 

معاونت پژوهشیمعاونت آموزشي و دانشجويي معاونت توسعه تماس با ما
کلیه حقوق سایت متعلق به موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه ریزی میباشد
Copyright © 2015 www.imps.ac.ir All rights reserved